سنگ تراورتن سیلور تیتان

سنگ تراورتن سیلور تیتان

صنایع سنگ سی سنگان یکی از تولیدکنندگان انواع مختلفی از سنگ ساختمانی و تزئینی و عرضه کننده انواع مختلفی از سنگ فرآوری شده در ابعاد مختلف به بازار داخلی و خارجی سنگ میباشد کاربرد سنگ ساختمانی به دلیل داشتن مقاومت، زیبایی ظاهر، وجود تخلخل جهت چسبیدن کامل و یکپارچه شدن با ملات، در نمای داخلی و خارجی ساختمان آتقدر گسترده است تا صنایع سنگ کوهستان را بر آن داشت تا انواع سنگ تراورتن، مرمریت وگرانیت را جهت سهولت انتخاب در دسترس مشتریان خود قرار دهد.

سنگ تراورتن محصول چشمه هاي آهک ساز قديمي هستند که از بين آنها تراورتن هاي سفيد که رگه هاي رنگي و تخلخل يکنواخت تري داشته باشند، از کيفيت بالاتري برخوردارند. اگر چه نحوه تشکيل تراورتن هاي کم رنگ ناشي از وجود رنگدانه هاي پراکنده ي اکسيد آهن در متن سنگهاي تراورتن است، اما دليل تراورتن هاي رنگي که بر حسب درصد رنگدانه هاي اکسيد آهن به رنگ قرمز، گردويي، ليمويي وغيره ديده مي شوند و داراي نقش هايي که ناشي از اختلاف ميزان اکسيد آهن در لايه هاي مختلف تراورتن مي باشد، ضاهر بسيار زيبا و جذابي دارد

کاربرد سنگ تراورتن به دليل داشتن مقاومت قابل قبول، برش پذيري و صيقل پذيري ايده آل، زيبايي ظاهر، وجود تخلخل جهت چسبيدن کامل و يکپارچه شدن با ملات، از جمله پر مصرف ترين و ايده آل ترين سنگ هاي ساختماني از جمله نماهاي مدرن و کلاسيک و محوطه سازي به شمار مي رود و انواع مختلف تراورتن ها بر حسب رنگ تقسيم بندي مي گردند. نظير تراورتن قرمز، ليمويي، گردويي، سفيد و کرم.

اين نوع سنگ ها در ايران به عنوان سنگ نما به کار مي روند

نگاهی به تاریخچه و خصوصیات سنگ تراورتن :

تراورتن سنگي است آهکي که در طي دوره اي حدود ۶۰۰ هزار سال بر اثر ته‌نشيني در چشمه‌هاي آب گرم معدني شکل مي‌گيرد. در مقايسه با مرمر نر متر ولي بر حسب قدمت و جهت برش از خود سختي نشان مي‌دهد. تراورتن بافت اسفنجي و حفره‌هاي حداکثر تا ۲۵/۱ سانتيمتری دارد. اين حفره‌ها را معمولا با سيمان پرکننده پرتلندمي‌پوشانند . انجمن آزمون و مواد آمريکا استاندارد ۱۱۹ G تراورتن را اينچنين تعريف مي‌کند: کلسيت متخلخل يا سلولي لايه‌اي و تاحدي بلورين با منشا شيميايي. تراورتن از ته نشست در محلول‌هاي عموما داغ چشمه‌هاي کربناتی معمولا در کف حوضچه‌هاي کم عمق تشکيل مي‌شود. فرآيند ته‌نشيني که در اثر طوفان و تلاطم آب افزايش مي‌يابد ممکن است در نتيجه ازدياد يا تبخير گياهان آبزي به‌وجود آيد. تراورتن معمولي رسوب مواد آهکي در آب راکد است در آب جاري نوعي تراورتن اسفنجي‌تر تشکيل مي‌شود که ناشي از سرعت جريان ته‌نشيني است.تراورتن به‌صورت پهنه‌هاي نسبتا وسيعي ديده مي‌شود در اغلب موارد لايه‌ها در ذخاير تراورتن افقي‌اند و يا با شيب ملايمي که تابع مورفولوژي سطح زمين است قرار گرفته‌اند. به‌طوري‌که در بعضي موارد ذخاير عظيمي را در پهناهاي وسيع تشکيل مي‌دهند مانند معادن عظيم آذرشهر و شهرستان محلات. تراورتن در صورتي‌که رنگ آن به‌صورت يکنواخت سفيد بوده و رگچه‌هاي رنگي يکنواخت داشته باشد از مرغوبيت بيشتري برخوردار است. معادن محلات که از نظر مرغوبيت بي‌نظير از اين‌گونه هستند البته وجود رگچه‌هاي رنگي ناشي از آلودگي به اکسيدهاي آهن در تراورتن‌هاي سفيد ممکن است به سنگ زيبايي خاصي بدهد.

درباره صنایع سنگ سی سنگان

نکاتی درباره صنایع سنگ سی سنگان:

درباره صنایع سنگ سی سنگان

سال ها پیش فعالیت صنایع سنگ سی سنگان دراستان اصفهان  آغاز شد و بعدا با احداث کارخانه و کار روی انواع سنگ خام ساختمانی در همان شهر وسعت پیدا کرد. تاسیس چند پایگاه جمع آوری سنگ با کیفیت معادن در اصفهان   راه را برای تاسیس صنایع سنگ سی سنگان در شهرک صنعتی محمود آباد اصفهان هموار ساخت .

صنایع سنگ سی سنگان

صنایع سنگ سی سنگان درزمینه تحقیق، تولید، برش و بسته‌بندی و توزیع انواع سنگ ساختمانی برای همه سلیقه ها؛ با تکیه بر کارکنان خلاق و آموزش دیده، با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته و تولید سنگ های منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی کیفی با رعایت قوانین زیست محیطی، از سردمداران صنعت سنگ ایران است. ودر این راستا، ارتقای کیفیت از طریق تولید وعرضه محصولات باکیفیت ورقابتی بهترین انتخاب مشتریان بازارهای ملی وفراملی و حفظ منافع کلیه ذینفعان ، تکمیل کننده ماموریت خواهد بود.

کیفیت محصولات صنایع سنگ سی سنگان

واحد کنترل کیفیت سنگ صنایع سنگ سی سنگان به عنوان واحدی مستقل و کارآمد از آغاز فعالیت شرکت شروع به کار کرده و هم اکنون با چندین پرسنل با مدارک تحصیلی معتبر  مشغول به کار می باشد.

واحد کنترل کیفیت سنگ صنایع سنگ سی سنگان با بکارگیری پرسنل آموزش دیده و تجهیزات سنگبری مناسب و دانش فنی بروز سعی بر برآورده ساختن نیازهای کیفی مشتریان و مطابقت داشتن محصولات با استانداردهای ملی و جهانی تعیین شده را دارد. و بدین سبب قصد افزایش کیفیت محصول و جلوگیری از تولید محصول معیوب و بی کیفیت را دارد.

راههای ارتباطی صنایع سنگ سی سنگان

آدرس:اصفهان،شهرک صنعتی محمود آباد،خیابان 24 ،سنگ بری سی سنگان
شماره تماس: 09131111310